IV. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny

Beosztás

2019.10.18. péntek

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Fúvós
 
E
 
8:40
 

1. Erdei Boglárka
2. Fieszl Mátyás

Kamara



 
B



 
9:30



 

1. Szegő Sarolta fuvola
Gál Hanna fuvola
Tárnoki-Zách Attila zongora
2. Laár Janka fuvola
Grimaldi Giulio Benedek zongora

Fúvós




 
A, B




 
9:50




 

1. Eglesz Dóra
2. Eredics Marcell
3. Fodor Bálint
4. Lugosi Johanna
5.Keresztes Lőrinc
6. Kéthelyi Gergely

    10:50


 

7. Kéthelyi Levente
8. Márton Tamás Gergely
9. Szigeti Anna
10. Töreki Anna

Fúvós



 
C



 
11:50



 

1. Bakó Noémi
2. Baros Nagy Alfonz
3. Drahos Botond
4. Gyulai Csongor
5. Kusztós Olivér

    14:30




 

6. Lambert Szilvia
7. Magyary Timót Gergely
8. Molnár Imola
9. Nagy Balázs
10. Péli Árpád Kadosa
11. Szűcs Anna Fruzsina

Fúvós


 
D


 
16:20


 

1. Aubrecht Laura
2. Katona Szilárd Előd
3. Kerényi Eszter Lilla
4. Király Eszter

    17:45


 

5. Sebesy Zekő
6. Takács Dorottya
7. Tornyos Virág
8. Zsigmond Szabolcs

19:30 - EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2019.10.19. szombat

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Ének


 
D


 
9:15


 

1. Ádám Eszter
2. Bede Blanka
3. Bégány Csenge Anna
4. Blaga Krisztina

    11:00


 

5. Hiroko Katoh
6. Józan Vivien
7. Mráz Nikolett
8. Németh-Nagy Johanna

    14:00

 

1. Sallerbec-Erndt Vivien
2. Sándor Eszter
3. Stirbu Viktória

    15:20

 

4. Sun Yiwei
5. Tarnai Dávid
6. Tóth Szabó Krisztina

Ének

 
B, C

 
17:00

 

1. Fedorova Anna
2. Nyárádi Anna
3. Urbán Zalán

    18:00
 

4. Papp Zoltán Bence
5. Szenthelyi Krisztián

19:10 - EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2019.10.20. vasárnap

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Kamara




 
E




 
8:30




 

1. Felszegi Dalma
2. Józan Vivien
3. Laidna Maila
4. Mészáros Dániel
5. Olgyai Gergő
6. Sochacka Joanna

Kamara

 
D

 
10:40

 

1. Deák Volom Dávid
2. Király Ádám
3. Takács Dorottya

Kamara

 
C

 
11:40

 

1. Deák Éva
2. Hartyányi-Rodrigues Anna Sofia
3. Vajda Vince Vilmos

Vonós


 
A


 
14:00


 

1. Gál Laura
2. Haluska Lora Jázmin
3. Jávorszky Stella
4. Kunhegyi Anna Sára

Vonós



 
C



 
14:20



 

1. Forgó Boglárka
2. Fóti Csilla
3. Gyárfás Balázs
4. Porkoláb Janka
5. Wu You

Vonós


 
D


 
15:45


 

1. Agárdi Anett
2. Balázs Debora Gréta
3. Sztathatosz Sebestyén
4. Tokárszky Máté

Vonós





 
B





 
17:30





 

1. Csákvári Emma
2. Domokos Dalma
3. Kövecs Renáta
4. Oygür Dilay Ra
5. Önhon Duru
6. Szőts Ármin
7. Lavino Mercuri Lucrezia

19:30 - EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2019.10.21. hétfő

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Zongora


 
E


 
9:00


 

1. Backóné Tari Tímea
2. Begala Andrea
3. Bérczes Mihály
4. Dudás Zsuzsanna

    10:45


 

5. Kéry Tamás
6. Murzakhanova Alina
7. Nakano Mariko
8. Okuda Mai

    14:30

 

9. Pecnik Mia
10. Schroeder Jennifer
11. Sochacka Joanna

    16:00


 

12. Yuna Tamogami
13. Torrealba Walkiria
14. Tyrnavskii Sviatoslav
15. Varga Gergő Zoltán

19:00 - EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2019.10.22. kedd

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Zongora






 
D






 
8:30






 

1. Amiraslanov Nariman
2. Baki-Szmaler Noémi
3. Gál Eszter
4. Mikhaylova Yulia
5. Nishikawa Chihiro
6. Szakál Zsófia
7. Szekrényesy Csanád Dávid
8. Tuska Regina

Zongora





 
C





 
11:30





 

1. Deák Éva
2. Éder Kristóf
3. Horváth Apor
4. Maros Bojána
5. Máté Hanna
6. Orsovai Hedvig
7. Papp Mónika

    14:30


 

8. Raffai Péter
9. Remenyik Balázs
10. Szigetvári Borbála Zoé
11. Vajda Vince Vilmos

Zongora







 
B







 
15:50







 

1. Bede Ágoston
2. Mór Dávid
3. Garamszegi András
4. Kawauchi Sayuri
5. Jankovits Miklós
6. Yi Wu
7. Kirchlechner-Farkas Edit Zsófia
8. Kolary Mária
9. Molnár Anna Szofi

    17:30






 

10. Rotari Alexandru
11. Rotary Cristina
12. Song Chuxuan
13. Szczygiel Zuzanna
14. Végső Valdemár Norton
15. Volsky Mikhail
16. Zhou Jiale
17. Zong Jinyi

19:30 - EREDMÉNYHIRDETÉS

 

2019.10.23. szerda

Szekció Korcsoport Idő Versenyző
Zongora
négykezes



 
A, B, C, D, E




 
9:00




 

1. Borka Pál – Seres Lola
2. Maxim – Nadine Nieuwenhuis
3. Saravanan Oviya
4. Volski Mikhail
5. Yao Yu He – Donyec István
6. Szakály Zsófia

    10:15

7. Backó Panna Bella – Backóné Tari Tina

    10:20


 

8. Dudás Zsuzsanna
9. Kanazawa Akiko – Tomomi Tsuchiya
10. Kozlowska Marharyta – Matteo Zoli
11. Savic Natasa

12:20 - EREDMÉNYHIRDETÉS
Zongora





 
A





 
14:00





 

1. Honda Yuna
2. Honda Risa
3. Kádár Valentina
4. Kádár Viktória
5. Mitreva Dushica
6. Nieuwonhuis Maxim
7. Nieuwonhuis Nadine

    14:45






 

8. Nguyen Ngoc May
9. Ordonez Jayden
10. Partos Magaréta
11. Seres Lola
12. Taurus Anastasia
13. Volski Nikolai
14. Zimowska Anna
15. Zhi Chong Fu

Harmonika B 15:30

1. Nagy Réka

16:00 - EREDMÉNYHIRDETÉS
17:30 - GÁLA KONCERT

2019.10.18. péntek

Kamara B
Fúvós

2019.10.19. szombat

Ének

2019.10.20. vasárnap

Kamara C, D, E
Vonós

2019.10.21. hétfő

Zongora E

2019.10.22. kedd

Zongora B, C, D

2019.10.23. szerda

Zongora négykezes
Harmonika B
Zongora A
Gála koncert


A Danubia Talents Művészeti Egyesület szervezésében kerül megrendezésre a

IV. Danubia Talentss Nemzetközi Zenei Verseny.

Helyszín: 1052 Budapest, Vármegye u. 9.

Időpont: 2019. október 18-23.

A verseny célja a fiatal tehetségek felfedezése, zenei tanulmányaik elősegítése, ösztönzése, valamint a magyar kultúra, a méltán híres zenei hagyományok megismertetése és népszerűsítése mind a magyar, mind pedig a külföldi résztvevők számára.

A versenyt hét kategóriában hirdetjük meg

  1. Zongora szólista kategória
  2. Vonós szólista kategória (hegedű, brácsa, cselló, gordon, gitár)
  3. Fúvós szólista kategória (rézfúvós hangszerek, fafúvós hangszerek)
  4. Zongora négykezes kategória
  5. Kamara kategória
  6. Harmonika
  7. Ének

Felhívjuk minden résztvevő figyelmét, hogy a maximális játékidő betartását vegyék figyelembe, mert a játékidő túllépése minden kategóriában pontlevonással jár és a zsűrinek jogában áll a versenyzőt a játékidő lejártával leállítani.

1. kategória: Zongora szólista

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

2. kategória: Vonós szólista

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

3. kategória: Fúvós szólista

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

4. kategória: Zongora négykezes

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

5. kategória: Kamarazene

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

6. kategória: Harmonika

A 2009. január 1. után születettek Játékidő maximum 5 perc
B 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 10 perc
C 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
D 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
E Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

7. kategória: Ének

A 2005. január 1. után születettek Játékidő maximum 8 perc
B 2001. január 1. után születettek Játékidő maximum 15 perc
C 1997. január 1. után születettek Játékidő maximum 20 perc
D Nincs korhatár Játékidő maximum 25 perc

Versenyszabályzat

A kategóriák verseny programja szabadon megválasztható.

Felhívjuk minden résztvevő figyelmét a maximális játékidő betartására, mert a játékidő túllépése minden kategóriában pontlevonással jár!

A versenyek nyilvánosak, közönség által hallgathatóak.

A versenyzők az ABC szerinti sorrendben kerülnek sorra.

A későn érkezőkről a zsűri dönti el, hogy részt vehetnek-e a versenyben.

A versenyzőknek be kell mutatniuk a személyazonosító okmányukat, személyi igazolványukat, vagy az útlevelüket és az általuk előadandó darabok kottáját két példányban a zsűri rendelkezésére kell bocsátaniuk.

A vizsgabizottság tagjai nemzetközi és magyarországi elismert művészek, tanárok.

A bizottság határozatai, döntései véglegesek és megfellebbezhetetlenek.

A vizsgabizottság dönthet úgy, hogy nem ad ki egyes kategóriákban díjat, hogyha a résztvevők alacsony szinten teljesítenek.

Nevezés

A nevezési díjat a következő bankszámlaszámra lehet átutalással teljesíteni:

Az utaláshoz szükséges adatok:

Név: Danubia Talents Művészeti Egyesület
Bank neve: Erste Bank
Bankszámlaszám: 11600006-00000000-84213628
IBAN: HU46 1160 0006 0000 0000 8421 3628
SWIFT: GIBAHUHBXXX

Közlemény: Danubia Talents kategória/szekció

A befizetett díj vissza nem térítendő.

Regisztrálni az online regisztrációs űrlapon lehet, melyhez az alábbi dokumentumokat kérjük mellékelni:

  1. bemutatkozó levél vagy tanári ajánlás,
  2. azonosító okmány másolata,
  3. regisztrációs díj befizetését igazoló dokumentum másolata.  

A jelentkezés csak a regisztráció helyes kitöltésével, a nevezési díj befizetésével, az arról szóló bizonylat elküldésével érvényes.

Nevezési díj

Kategóriák A B C D E
Zongora € 50,00 € 55,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00
Vonós € 50,00 € 55,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00
Fúvós € 50,00 € 55,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00
Négykezes € 50,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00 € 100,00
Kamara € 25/Fő € 25/Fő € 30/Fő € 30/Fő € 40/Fő
Harmonika € 50,00 € 55,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00
Ének € 55,00 € 60,00 € 70,00 € 80,00  

A résztvevők, akik zongora kísérőt kérnek, jelezzék a regisztrációs űrlapon, és a jelentkezési díjjal fizessék be a költségét:

Kat. Szóló Ének
A € 30,00 € 40,00
B € 40,00 € 50,00
C € 50,00 € 60,00
D € 60,00 € 70,00
E € 70,00   

Figyelem! A nevezési díj magyar állampolgárságú résztvevők számára

Kategóriák A B C D E
Szóló/négykezes/kamara 6 000 Ft 8 000 Ft 12 000 Ft 16 000 Ft 20 000 Ft
Ének 8 000 Ft 12 000 Ft 16 000 Ft 20 000 Ft  

Zongora kísérő díj magyar állampolgárságú résztvevők számára:

Kat. vonós/fúvós zongora kísérő ének zongora kísérő
A 2 000 Ft 3 000 Ft
B 3 000 Ft 4 000 Ft
C 4 000 Ft 5 000 Ft
D 5 000 Ft 7 000 Ft
E 7 000 Ft  

 

Nyeremények

Az abszolút győztesek minden kategóriában a következő díjakat nyerhetik:

1.,2.,3.,6. kategória: zongora, vonós, fúvós, zongora négykezes, kamarazene, harmonika szólista

A € 100,00
B € 150,00
C € 200,00
D € 300,00
E € 400,00


7. kategória: ének

A € 150,00
B € 200,00
C € 300,00
D € 400,00


Koncert díjak:

Minden kategória E abszolút győztese: koncert díj

Ha valamelyik kategóriában nem születik abszolút győztes, akkor a koncert díjat a művészeti vezető oda ítélheti más versenyzőnek, nem kötelezően.

Egyéb díjazások:

oklevél, kupa

Abszolút első díj: (pontszám 98-100) Kupa, oklevél

Casio különdíj

Első díj: (pontszám 95-97) érem, oklevél

Második díj: (pontszám 90-94) érem, oklevél

Harmadik díj: (pontszám:80- 89) érem, oklevél

Dicséret: (pontszám 70-79) oklevél

A gála koncerten a győzteseknek kötelező szerepelni és a díjak akkor kerülnek átadásra.

Annak a díjazottnak, aki nem vesz részt ezen a koncerten, a díja visszavonásra kerül.

Ez a gálakoncert rögzítésre kerül. A versenyen kép és hangrögzítés tilos.

A szervezők fenntartják a jogot a szabályok változtatására, ha azt szükségesnek ítélik meg.

Az egyesületet nem lehet felelősségre vonni a versennyel kapcsolatosan semmilyen balesetért és kárért.

Ezek a szabályok feltétel nélkül kötelező érvényűek.

Minden rendelkezésre álló adatot a szervezők szigorúan bizalmasan kezelnek, a hatályos jogszabályoknak megfelelően.